پاورپوینت بسیج منابع چیست؟

دسته بندي : پاورپوینت » علوم انسانی
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل: pptx (قابل ویرایش و اماده پرینت )
تعداد اسلاید : 28 اسلاید

بسیج منابع چیست؟

بحران نیازمند سرعت عمل است.
سرعت عمل : حجم زیادی از بحرانها بدلیل اصل غافلگیری که دامن کاربران ومدیران را گرفته وآنها را از تصمیم گیری سریع باز می دارد از کنترل خارج شده وباعث بروز شرایط پیچیدگی حوادث می شود.
واکنش‌پذیری:بروز واکنش مناسب دربرابر بحرانها ویژگی بسیار ارزنده ای برای لجستیک به حجساب می آید .بحران ها هرکدام واکنش منحصر بفرد واختصاصی خود را طلب می نمایند .مسلما واکنش سیستم لجستیک دربرابر یک بحران تروریستی با بروز یک بحران زیست محیطی متفاوت خواهد بود.

حمل نقل در لجستیک
وظيفه اصلي يك نظام پشتيباني رساندن تجهيزات و آذوقه مناسب در مقادير مورد نياز و در مكان‌ها و زمان‌هاي مورد نياز است. طيف وسيعي از اقدامات حمل و نقل و توزيع كالاها و تجهيزات معمولا در حين بحران در سطح محلي انجام مي‌گردد. صف كردن وسايل نقليه محلي براي حمل اجساد و مصدومين يا مجبور كردن شركت‌هاي حمل و نقل يا اتوبوس‌هاي ادارات و سازمان‌ها براي تخليه اضطراري بازماندگان يا آوارگان از آن جمله اند. اقدامات سازمان يافته محلي، اغلب موثرتر و مناسب تر است.

بنابر اين بسياري از برنامه ريزان در پي يافتن راهكارها و طراحي، تدوين و اجراي برنامه‌هايي هستند كه مديريت پشتيباني در مرحله پاسخگويي را در سطوح محلي تقويت كنند. در بعضي از انواع بحران‌ها، ارسال خيلي فوري بعضي تجهيزات و اقلام امدادي از خارج از منطقه آسيب ديده و گاه حتي از خارج از كشور لازم مي‌شود. تامين داروهاي مورد نياز، تهيه وسايل ارتباطي، تامين دستگاه‌هاي مولد برق براي تاسيسات كليدي، تدارك تجهيزات لازم براي تعمير يا راه اندازي دوباره شريان‌هاي حياتي (مثل مخازن آب آشاميدني شهري، فاضلاب، نيروگاه برق، خدمات عمومي، ايستگاه‌هاي راديويي) مثال‌هايي از اين دست به شمار مي‌آيند (استيفنسن، 1993).

حمل و نقل
برای پاسخگویی مناسب به نیازهای یک بحران وهمچنین برخورداری از سیستم لجستیک کارآمد، داشتن ناوگان ترابری یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. ترابری ما را قادر می سازد ضمن انجام سریع ارزیابی از ابعاد حادثه وتشخیص نیازها در کوتاه ترین زمان ممکن در منطقه حادثه حضورموثر داشته ،تصمیمات لازم واقدامات اجرایی راازاولین لحظات پس از سانحه اتخاذ نماییم.بخش عمده وقریب به کامل کارکردهی لجستیک درارتباط مستقیم با حمل ونقل می باشد .این بخش می تواند با توانایی خود سایر فعالیتها را به نوعی تحت الشعاع قرار دهد.
 


دسته بندی: پاورپوینت » علوم انسانی

تعداد مشاهده: 231 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 28

حجم فایل:3,470 کیلوبایت

 قیمت: 19,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل دانلودی حاوی فایل پاورپوینت است .