پاورپوینت روش هاي نگهداري مواد غذايي به وسيله سرما

دسته بندي : پاورپوینت » علوم پزشکی
پاورپوینت روش هاي نگهداري مواد غذايي به وسيله سرما
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : .pptx ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 34 اسلاید

روش هاي نگهداري مواد غذايي به وسيله سرما

هدف روش هاي مختلف نگهداري مواد غذايي
الف ) از بين بردن فلور ميکروبي موجود در مواد غذائي به طور کامل ( استريليزاسيون) و يا از بين بردن ميکروارگانيسم هاي پاتوژن و خطرناک يا به عبارتي ديگر نابود کردن بخشي از فلوئور ميکروبي ( پاستوريزاسيون) .


ب) جلوگيري از تکثير ميکروارگانيسم ها به طور مداوم و يا در زماني معين و نگهداري شيميايي. ) aw ( استفاده از سرما ، تغييرات دربشر از ابتداي خلقت به موازات تلاش براي معاش روزانه هميشه در فکر ذخيره و نگهداري مواد غذايي هم بوده است .
ممانعت از بروز فساد توسط از بين بردن عوامل خارجي و داخلي و يا به تعويق انداختن رشد آنها مي باشد. نگهداري مواد غذايي اغلب با آماده کردن آنها توأم است.

روش های حرارتی
درجه حرارت يکي از مهمترين عوامل خارجي تعيين کننده رشد ميکروبي مي باشد که در مورد فلور ميکروبي مواد غذايي بسيار وسيع الطيف است. بين ( 15- ) تا ( 80 +)

در برودت هاي پايين تر تکثير کاملاً متوقف شده و در حرارتهاي بالاتر ميکروارگانيسم ها ديگر قادر به زنده ماندن نخواهند بود. در هر دو مورد واکنشهاي متابوليک ميکروبها که موجب فساد مواد غذايي مي گردند متوقف شده و از آنجا که واکنشهاي آنزيماتيک غير ميکروبي نيز در همين فاصله حرارتي انجام ميگيرد در نتيجه اعمال روشهاي حرارتي در اکثر مواد غذائي موجب طولاني شدن زمان نگهداري آنها مي گردد.دسته بندی: پاورپوینت » علوم پزشکی

تعداد مشاهده: 2041 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 34

حجم فایل:1,094 کیلوبایت

 قیمت: 21,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل دانلودی حاوی فایل پاورپوینت است