پاورپوینت روتامتر چیست؟

دسته بندي : پاورپوینت » فنی مهندسی
پاورپوینت روتامتر چیست؟
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : .pptx ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 22 اسلاید

روتامتر چیست؟
مقدمه در فرآیندهای صنعتی شدت جریان حجمی )دبی( از جمله متغیر هایی است که به دلایل زیر به وفور اندازه گیری می شود : دبی مهم ترین متغیر قابل تغییر جهت کنترل دیگر متغیرهاست . موازنه مواد درفرآیند بر اساس اندازه گیری دبی است . یک پارامتر مهم در ارزیابی کارآیی فرآیند ٬ ظرفیت است که توسط دبی جریان داده می شود .یکی از وسایل اندازه گیری دبی روتامتر نامیده می شود .

روتامتر )جریان سنج خطی ( وسیله اندازه گیری دبی در مجاری بسته برای سیالات غیر قابل تراکم می باشد .

دبی سنج با سطح مقطع متغیر (روتامتر) در دبی سنج های با سطح متغیر ٬ افت فشار ثابت نگه داشته می شود روتامتر (دبی سنج چرخان) مهم ترین دبی سنج با سطح مقطع متغیر است که عمدتا از یک لوله ی شیشه ای که قطر آن با شیب ملایم کم می شود ساخته شده است و به طور عمودی نصب شده و جریان به آن وارد می شود ٬ جسم شناوری که به اندازه پایه لوله شیشه ای است درون آن قرار گرفته و متناسب با مقدار جریان به سمت بالا حرکت می کند ٬ به دلیل آنکه قطر لوله در بالا نسبت به پایین آن بزرگتر است جسم شناور در نقطه ای از لوله شیشه ای نسبت به کف آن قرار می گیرد که اختلاف فشار بین سطوح بالایی و پایینی با وزن جسم شناور به تعادل برسد .

نیروی وارده به وزنه در اثر جریان آب را نیروی دراگ می نامند و به صورت زیر نمایش می دهند : FD = CDAρV2/2 CD: ضریب کششρ: چگالیA: سطح مقطع وزنه : Vسرعت متوسط سیال
دسته بندی: پاورپوینت » فنی مهندسی

تعداد مشاهده: 2466 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 22

حجم فایل:824 کیلوبایت

 قیمت: 12,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل دانلودی حاوی فایل پاورپوینت است